Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę ze strzelaniem z wiatrówki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że do zabawy nie wystarczy nam jedynie wiatrówka oraz zapas śrutu. Bardzo ważne jest zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria.

Pokrowiec

Dzięki niemu możemy zapewnić sobie wygodę podczas noszenia broni. Nie ukrywajmy, karabinek jest dość nieporęczny podczas przenoszenia, łatwo go o coś zaczepić i w ten sposób uszkodzić. Jeśli umieścimy go w pokrowcu, wystarczy przewiesić go przez ramię i można wygodnie zabrać go ze sobą.

Pokrowiec chroni także wiatrówkę przez czynnikami zewnętrznymi. Decydując się na niego, zabezpieczamy karabinek przed zabrudzeniami.

Pojemnik na śrut

Śrut jest sprzedawany w zatrzaskiwanych lub zakręcanych puszkach. Oba te rozwiązania są niewygodne. Opakowania zatrzaskiwane bardzo często otwierają się w transporcie, rozsypując śrut. Jeśli mamy puszkę odkręcaną, po każdym wystrzale musimy się męczyć z jej otwieraniem oraz zamykaniem, co również jest problematyczne. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w wygodny pojemnik, który zapewni nam łatwy dostęp do śrutu i ochroni go przed rozsypaniem.

Kulochwyt i papierowe tarcze

Jeśli chcemy czerpać radość ze strzelania, warto zainwestować w odpowiedni cel. Warto zaopatrzyć się w kulochwyt oraz tarcze papierowe do niego. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że śrut uderzający w kulochwyt nie rykoszetuje i zbiera się we wnętrzu. Ponadto, konstrukcja może być zarówno ustawiana, jak i zawieszona.

Akcesoria do czyszczenia wiatrówki

Podobnie jak to bywa z wieloma rzeczami, jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się w pełni sprawną wiatrówką, trzeba o nią odpowiednio dbać. W tym celu warto zaopatrzyć się w akcesoria służące do czyszczenia karabinku. Na rynku są dostępne są specjalne olejki, preparaty do czyszczenia luf czy wyciory.

Celownik optyczny

Chcąc zapewnić sobie jak największą skuteczność, wiele osób zaopatruje się w celownik optyczny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na osiągnięcie dużo lepszych wyników, niż w przypadku celowania muszka-szczerbinka.