Strzelectwo to piękny sport, który zapewnia wiele satysfakcji. Co więcej, uprawiając go, nie jesteśmy skazani na samotne strzelanie lub przebywanie w stałym gronie znajomych ze strzelnicy, bądź klubu. Na terenie całego kraju organizowane są różnorodne zawody, które stanowią świetną okazję do integracji oraz przyjacielskiej, sportowej rywalizacji. Szeroka gama imprez sprawia, że z łatwością możemy znaleźć zawody dostosowane do naszych potrzeb, niezależnie od naszego wieku, płci czy poziomu umiejętności.

Jakie zawody strzeleckie są organizowane w naszym kraju?

Społeczność skupiona wokół strzelectwa jest niezwykle aktywna, dlatego organizowanych jest wiele zawodów na terenie całego kraju. Wprost nie sposób wymienić ich wszystkich, dlatego w naszym artykule zaprezentujemy zaledwie kilka przykładów.

Oprócz zawodów i mistrzostw, o randze międzynarodowej, organizowanych w polsce, można wymienić inne, również warte uwagi. Są to na przykład „Puchar Polski”, „Puchar Prezesa” „Otwarte Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie młodzików i juniorów młodszych - Mistrzostwa LOK”, „Odra Cup Open”. Oprócz wymienionych odbywają się liczne lokalne imprezy, na przykład “Zaślubiny z Morzem” organizowane w Pucku dla młodzików, juniorów oraz osób dorosłych. Warty uwagi jest z pewnością także “Wielki Puchar Kaczawy”, organizowany w każdej kategorii wiekowej, Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizowane są również zawody Grand Prix w kategorii pistolet oraz karabin. Odbywają się one w Pilźnie, a ich organizatorem jest polski związek strzelectwa sportowego.

Różnorodne imprezy są organizowane we wszystkich miesiąca roku, dzięki czemu z łatwością można znaleźć taką, która będzie odbywała się w dogodnym czasie, w dyscyplinie odpowiadającej upodobaniom danego zawodnika. Niezależnie od tego, czy preferujesz strzelanie latem, czy wolisz chłodniejszą część roku, z łatwością znajdziesz coś dla siebie.

Strzelectwo to Twoje hobby? Zawody pozwolą Ci czerpać z niego jeszcze więcej radości!

Branie udziału w takich imprezach to świetny sposób, by poznać innych pasjonatów, spędzić przyjemnie czas w atmosferze przyjaznej rywalizacji oraz sprawdzić poziom swoich umiejętności na tle innych zawodników. Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów sportów strzeleckich!