Strzelectwo, podobnie jak wszystkie inne piękne sporty czy zainteresowania, gromadzi wielu pasjonatów i zapaleńców, którzy swoimi postawami bądź wynikami ubarwiają środowisko oraz inspirują innych do jeszcze wytrwalszych treningów. Szczególną grupę stanowią tutaj sportowcy, którzy odnoszą szczególne sukcesy i są medalistami w różnych konkurencjach strzeleckich.

Tomasz Bartnik – dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata i pięciokrotny medalista Mistrzostw Europy

Jednym ze sportowców, o których należy wspomnieć, doceniając szczególne sylwetki polskich strzelców, jest bez wątpienia Tomasz Bartnik. Mężczyzna wielokrotnie reprezentował nasz kraj na zawodach międzynarodowych, odnosząc przy tym ogromne sukcesy. Jest również wielokrotnym mistrzem Polski. Tomasz Bartnik jest zawodnikiem Sekcji Strzeleckiej Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego Legia Warszawa. Rolę jego trenera pełni Eulalia Rolińska. Po raz pierwszy mistrzem świata został w 2018 roku. Poza realizowaniem się jako sportowiec, Tomasz Bartnik jest także żołnierzem Wojska Polskiego.

Polscy medaliści olimpijscy

Wprost nie sposób tutaj nie wspomnieć o naszych polskich medalistach, którzy reprezentowali nasz kraj i wywalczyli sobie medale na tych prestiżowych zawodach. Pierwszy medal w strzelectwie sportowym na Olimpiadzie nasz kraj zdobył w 1936. Od tamtego czasu, nasi rodacy wielokrotnie zostali odznaczeni w różnych konkurencjach strzeleckich.

Warto tutaj wymienić Józefa Zapędzkiego, który dwukrotnie zdobył złoty medal w strzelaniu z pistoletu sylwetkowego czy Renatę Mauer, również dwukrotną złotą medalistkę.

Srebro przywieźli do kraju Adam Smelczyk i Mirosław Rzepkowski za strzelanie do rzutków oraz Sylwia Bogacka za strzelanie z karabinka pneumatycznego.

Brąz przywieźli Wiesław Karaś, który reprezentował kraj w strzelaniu z karabinka małokalibrowego, Jerzy Greszkiewicz za strzelanie do sylwetki dzika, Wiesław Gawlikowski za strzelanie do rzutków oraz Małgorzata Książkiewicz i Renata Mauer za strzelanie z karabinka standard